Blog o inwestowaniu

Skorzystaj z porad i wiedzy doświadczonych ekspertów

Czytaj wiadomości i aktualizacje ze świata rynków kapitałowych, aby poszerzyć swoją wiedzę i kompetencje.

Najnowsze artykuły

MyInvests11/23/2023

Giełda inicjuje znaczące zmiany w Regulaminie ASO

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. ogłosiła uchwałę wprowadzającą kluczowe zmiany do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu (ASO) obowiązującego na NewConnect i Catalyst. Zmiany są rewolucyjne, aczkolwiek z pewnością przyczynią się do zabezpieczenia interesów inwestorów. Termin na przystosowywanie się do nowych warunków minie 1 czerwca 2024 r.

Komentarze rynkowe

MyInvests10/18/2023

Na NewConnect znaczące spadki mediany kursów

Rynek spółek we wczesnej fazie rozwoju, reprezentowany przez NewConnect, kontynuował we wrześniu trend spadkowy. Po słabym sierpniu zdecydowana większość median kursów i wartości obrotów w dalszym ciągu pozostała na minusie. Na parkiecie zadebiutowały aż trzy podmioty gamingowe, jednakże żaden z debiutów nie zapisał się na „zielono”. Na rynku crowdfundingowym nie prowadzono żadnej emisji.

Raporty rynkowe

Wszystkie artykuły

MyInvests10/16/2023

Na rynku obligacji korporacyjnych kontynuacja spadków wartości kuponów

Analitycy MyInvests – platformy inwestycyjnej oraz Autoryzowanego Doradcy NewConnect i Catalyst, przeanalizowali sytuację na rynku obligacji korporacyjnych notowanych na Catalyst we wrześniu 2023 r. Niniejszy raport przedstawia najważniejsze dane z przeprowadzonej analizy.

Raporty rynkowe

MyInvests9/19/2023

Na NewConnect korekta kursów. Wartość obrotów wzrosła wyłącznie w trzech sektorach

Rynek spółek we wczesnej fazie rozwoju, reprezentowany przez NewConnect, zanotował w sierpniu znaczną korektę. Po lipcowym wzroście zdecydowanej większości median kursów i wartości obrotów sierpniowe wskaźniki spadły. Zauważalną zmianę mediany kursów m/m odnotował sektora Ochrona Zdrowia (+9%) oraz Gry (+7%). O 13% spadł sektor Finanse. W przypadku mediany wartości obrotów spektakularny wzrost odnotowano w sektorze Chemia i Surowce (+109%). W obszarze finansowania społecznościowego sfinalizowała się emisja studia gamingowego VeCube, która zakończyła się sukcesem, zbierając 165% zakładanej sumy.

Raporty rynkowe

MyInvests9/11/2023

Na rynku obligacji komercyjnych hurtowy spadek wartości kuponów

Analitycy MyInvests – platformy inwestycyjnej oraz Autoryzowanego Doradcy NewConnect i Catalyst, przeanalizowali sytuację na rynku obligacji korporacyjnych notowanych na Catalyst w sierpniu 2023 r., a niniejszy raport przedstawia najważniejsze dane z przeprowadzonej analizy.

Raporty rynkowe

Kamila Rzeszotarska9/4/2023

Emitenci zbierają siły na jesień

Po rekordowym lipcu, gdy o względy inwestorów rywalizowało kilkunastu emitentów, sierpień upłynął nazbyt spokojnie. Idąc za ciosem, oferty jedynie ponowili Olivia Fin, Marvipol oraz Best. Ponadto 75 mln zł z rozłożonej na lipiec-sierpień emisji obligacji zebrał Kruk. Ewidentnie wszyscy czekają na powrót inwestorów z wakacji i sezon jesienno-zimowy. Z sierpniowych zdarzeń warto odnotować złożenie do sądu wniosku o restrukturyzację przez MPWiW. Zapraszam na mój autorski przegląd najważniejszych, sierpniowych wydarzeń z rynku obligacji korporacyjnych.

Komentarze rynkowe

MyInvests8/9/2023

Sektor usług finansowych musiał zaoferować większy kupon

Analitycy MyInvests – platformy inwestycyjnej oraz Autoryzowanego Doradcy NewConnect i Catalyst, przeanalizowali sytuację na rynku obligacji korporacyjnych notowanych na Catalyst w lipcu 2023 r., a niniejszy raport przedstawia najważniejsze wnioski z przeprowadzonej analizy.

Edukacja

Kamila Rzeszotarska8/7/2023

Emitenci zrezygnowali z wakacji

Lipiec upłynął pod znakiem wręcz rekordowej, jak na ostatnie czasy, liczby emisji. Naturalnie prym wiedli deweloperzy. A to wszystko w środowisku rosnącego odsetka niespłacanych obligacji, jak również spadku stawki WIBOR. Zapraszam na mój autorski przegląd najważniejszych, lipcowych wydarzeń z rynku obligacji korporacyjnych.

Komentarze rynkowe

Poznaj nasz blog inwestycyjny

Witaj na blogu MyInvests! Tutaj znajdziesz bogate źródło informacji dotyczących naszej platformy inwestycyjnej oraz prowadzonych przez nas projektów inwestycyjnych.

Dla Twojej wygody nasz blog został podzielony na przejrzyste kategorie, abyś mógł szybko i łatwo znaleźć informacje, które Cię interesują. Znajdziesz tu tematyczne sekcje poświęcone inwestowaniu, edukacji, projektom inwestycyjnym oraz analizie aktualnej sytuacji na rynku inwestycyjnym. Wszystkie artykuły publikowane są przez doświadczonych ekspertów, którzy dzielą się swoją wiedzą i najlepszymi praktykami. Dlatego też jesteśmy pewni, że każdy znajdzie tutaj coś interesującego.

Nasza strona jest regularnie aktualizowana, dlatego zachęcamy do częstych odwiedzin oraz zapisania się na nasz newsletter. Dołącz do naszej społeczności i bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi MyInvests oraz naszej działalności.

Kategorie

Aktualności

Najważniejsze informacje z grupy MyInvests, jej działalności i funkcjonowaniu na rynku finansowym i inwestycyjnym.

Zobacz więcej

Edukacja

Zbiór artykułów, poradników i materiałów szkoleniowych, które pozwolą Ci lepiej zrozumieć złożone aspekty inwestowania w papiery wartościowe.

Zobacz więcej

Platforma

Treści prezentujące platformę inwestycyjną wraz z opisem funkcjonalności i nawigowania po serwisie.

Zobacz więcej

Emisje

Poznaj szczegóły odnośnie emitentów i prezentowanych projektów inwestycyjnych

Zobacz więcej

Komentarze rynkowe

Wskazujemy i analizujemy istotne zdarzenia z szeroko pojętego rynku inwestycyjnego, które podsumowujemy własnym komentarzem.

Zobacz więcej

Raporty rynkowe

Przyglądamy się, analizujemy i publikujemy autorskie raporty dotyczące aktualnych trendów i wydarzeń na rynku finansowym i inwestycyjnym.

Zobacz więcej
* Wybierz projekty inwestycyjne, którymi jesteś zainteresowany

* pole obowiązkowe

Dołącz do newslettera inwestycyjnego

Na Twoją skrzynkę e-mail trafią wyłącznie wartościowe treści — informacje odnośnie naszej platformy, bieżących projektów inwestycyjnych, jak również masa materiałów edukacyjnych i analiz rynkowych.